00x - Plavby historickou jachtou Silva po Jadranu | Dalmácie - info

zpět na výpis zájezdů

Autobusem || ...nejlepší způsob přepravy... Autem Letecky NT First / Last Minute Speciality Lodní FKK

Jachta Silva je motorový dvojstěžník pro max. 28 osob, dlouhý 21 m a široký 8 m, posádka v čele s majitelem lodi kapitánem Vukovičem je čtyřčlenná. Silva je jedním z posledních zástupců tradičních lodí na Jadranu - trabakulů. Byla vystavěna začátkem minulého století a do roku 1980 vozila po Jadranu písek. Poté byla přestavěna na obytnou loď a "pracuje" již několik desítek let pro turisty, zařazena je do kategorie obytných lodí kategorie B. Kajuty v podpalubí jsou sice skrovné, ale využívané prakticky pouze pro přespání. Před sezónou 2013 byly kajuty rekonstruovány. Na úrovni hlavní paluby je kromě jídelny (salonu) a kuchyně obsazené vynikajícím kuchařem ještě kompletní sociální zařízení (4 sprchy s WC a jedno samotné WC). Dále je zde kapitánský můstek a kapitánova kajuta. Pro ty, co v daný okamžik poskytují svojí kůži odpočinek od palčivých slunečních paprsků pak zastíněné sezení u velkého stolu. Slunci je možno holdovat na horní palubě nebo při koupání v zátokách, kdy je loď obvykle ukotvena nedaleko břehu. Na Silvě je po celou dobu plavby obvykle přítomen některý z majitelů/jednatelů CK Natur Travel.

00x - Plavby historickou jachtou Silva po Jadranu
SILVA oslavila v roce 2014 již 100 let
postavena a spuštěna na vodu v roce 1914 v Itálii
stručnou historii lodi naleznete zde

Nabídka plaveb pro sezonu 2016 je ke stažení zde

Již 25. sezóna CK NATUR TRAVEL na jachtě SILVA A 34 let spolupráce majitele CK s rodinou Vukovičů

Stravování a život na lodích

Menu na lodích je vždy jednotné - snídaně obvykle klasická evropská, oběd se skládá z polévky, hlavního jídla a salátu, večeře z hlavního jídla, salátu a desertu či ovoce. Často jsou podávány ryby a někdy i mořské plody - jsme přece na moři. Některé speciality jsou připravovány na venkovním grilu, zejména kvalitní ryby. Pokud by někdo z účastníků měl nepřekonatelný odpor k mořským pochoutkám - nechť tuto skutečnost nahlásí na začátku plavby zástupci CK a ten dohodne s kuchařem odpovídající náhradní řešení. Stejně tak žádáme vegetariány či vegany, aby nám své stravovací zvyky sdělili již při rezervaci pobytu. Není problém jim vyhovět, je však zapotřebí včas upravit objednávku potravin pro příslušný turnus.

Nápoje nejsou zahrnuty v ceně, v lodním baru je široká nabídka alkoholických i nealkoholických nápojů a sudové pivo. Nápoje se objednávají u stewarda, který Vám je přinese na Vámi stanovené místo v podstatě kdykoliv mezi 7:00 a 23:00 hod. - spotřeba nápojů se zapisuje dle čísla kajuty a platí až na konci pobytu. Podvečerní, noční a ranní hodiny pak můžete trávit procházkami, posezením ve vinárničkách, hospůdkách nebo cukrárnách, návštěvou diskotéky, příp. i vykoupáním se v cílových přístavních městečkách, neboť v této době je loď pevně připoutána k přístavnímu molu. Na přání velké části našich klientů obvykle 1x za turnus tráví loď noc v zátoce, tzv. na kotvě. Máte možnost se koupat po celou noc, sledovat nerušeně západ a východ slunce, nebe plné hvězdiček.

Koupání

V průběhu našich plaveb je dostatek času věnován koupání. Pro zastávky na koupání, ale i šnorchlování či projížďky na kajacích, vybírá kapitán především opuštěné zátoky s křišťálově čistou vodou, stranou od ruchu civilizace. Máte tak příležitost koupat se v místech, která jsou běžně nedosažitelná a poznávat tak dosud nedotčená místa chorvatského Jadranu, pouze ve společnosti dalších "jachtařů". A mezi jachtaři je poměrně obvyklé, že se na palubách jachet sluní či se z nich koupou bez plavek, stejně jako lidé relaxují v saunách či wellness centrech. Některé z našich  plaveb jsou tak označeny jako "naturismus friendly", kde si každý zvolí, co je pro něj příjemnější, zda se bude koupat a slunit v plavkách či bez nich.

silvasilva_2011_-_105a_112_400silva_4silva_5

Rámcový denní program :

8.00 snídaně
8.30 odplutí z přístavu
11.00-16.00 kotvení a koupání v opuštěné zátoce, po poledni oběd
17.00-18.00 připlutí do dalšího přístavu
19.00 večeře, volno až do rána
23.30 - 6.30 noční klid na lodi
Noční klid je nutno bezpodmínečně dodržovat - případný hluk (který se jak na naší jachtě, tak i po vodě přenáší přímo ideálně), budí jak ostatní účastníky našeho zájezdu, tak i jachtaře na okolních lodích.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ) - zde

(ke stažení zde)

Vybrané lodní deníky

Plavba do Dubrovníku v roce 2012

Společná plavba Silvy a Vjeka do NP Krka a Kornati v roce 2012

Plavba na Vis a do Modré jeskyně v roce 2012

Plavba do Dubrovníku spolu s Vjekem v roce 2011

Plavba s výletem do Mostaru

Plavba na Kornati

Plavba do Dubrovníku v roce 2011

Reportáž našich klientů, p. Bernáška a p. Prchala, z roku 2010

Tyto lodní deníky a reportáž přiblíží zájemcům o naše plavby život na lodích, stravu a rámcový denní program.

Krátká ilustrační videa z našich plaveb můžete zhlédnout zde

Stovky fotografií ze Silvy, národních parků na Jadranu a z jednotlivých přístavů naleznete zde

Program

změna programu z povětrnostních, technických a bezpečnostních důvodů vyhrazena - poslední slovo má vždy kapitán, po dohodě se zástupcem CK Natur Travel

mapka_884

Západní trasa = "ZT"

1.den Omiš - Trogir
Dopoledne nalodění v Omiši, u ústí řeky Cetiny. Plavba podél pobřeží ke Splitu a dále okolo ostrova Čiovo směrem k Trogiru, odpoledne koupání a relaxace v zátoce. Navečer připlutí do Trogiru. jehož historické centrum je pod ochranou UNESCO. V tomto městě s romantickými uličkami, desítkami restaurací a cukráren strávíte večer a noc. Zde se naloďují klienti, kteří přiletěli letadlem na nedaleké letiště.
2.den Trogir - Primošten
Dopoledne plavba podél pobřeží k Primoštenu. Většinu dne pak koupání, šnorchlování a slunění v zátokách. Navečer připlutí do Primoštenu, malebného městečka vystavěného na malém poloostrově, pěkným náměstíčkem (obvykle večerní koncerty) a kostelíkem na nejvyšším místě městečka, s krásným rozhledem po okolí.
3.den Primošten - NP Krka - Šibenik
Brzy ráno vyplutí směrem k Šibeniku a dále proti proudu řeky Krky, přes Prokljanské jezero s brakickou vodou (směs říční a mořské vody) do Skradinu, odpoledne návštěva NP Krka tvořeného kaskádou vodopádů divotvorné krasové řeky Krka, u nás dobře známých i z filmů o Vinetuovi. Možnost koupání v laguně pod vodopády. Navečer připlutí do Šibeniku, historického a obchodního centra této oblasti Jadranu s velkolepou katedrálou a řadou dalších významných objektů.
4.den Šibenik - Zadar
Po snídani plavba podél pobřeží směrem k Zadaru. Během dne zastávky na koupání v zátokách. Navečer připlutí do Zadaru, který je dalším z historických center navštívených během této plavby. V Zadaru můžete navštívit římské vykopávky, řadu kostelů, ale i moderní "mořské varhany", zapuštěné do nového nábřeží.
5.den Zadar - PP Telaščica - ostrov Levrnaka (NP Kornati)
Ráno vyplutí směrem k souostroví Kornati tvořícímu národní park. Dopoledne krátká návštěva Parku přírody Telaščica, v odpoledních hodinách zakotvení v zátoce u ostrova Levrnaka. Navečer, když odplují výletní lodě, přiražení k molu na tomto téměř neobydleném ostrově. Zípad slunce je možno sledovat z vrcholu nejvyššího kopce ostrova, 115 m.n.n. a po večeři na lodi si vychutnat romantiku místa na terase místní hospůdky u pršutu, ovčího sýra a vínečka.
Noc na kotvě - možnost nočního a ranního koupání.

6.den Levrnaka - NP Kornati - Zlarin (o. Zlarin)
Dopoledne plavba souostrovím Kornati, za příznivého počasí podél vysokých skal a poté plavba zpět k pobřeží. Během dne zastávky na koupání v opuštěných zátokách a navečer připlutí do menšího městečka Zlarin, místa kde neexistuje automobilová doprava.
7.den Zlarin - Stomorska (o. Šolta)
Dopolední poklidná plavba mezi ostrovy, s dostatečným koupáním a relaxací v zátokách. Navečer připlutí do typické rybářské vesnice Stomorska na ostrově Šolta, na dohled od Splitu.
8.den Stomorska - Omiš
Brzy ráno vyplutí přímo do Omiše, cíle vaší plavby. Po snídani se rozloučíte s posádkou a s novými přáteli a plavba skončí. Odjezd domů, příp. se zastávkou na Plitvičkách, v termálních lázních Banovci či v některém dalším z letovisek na Jadranu.
silva_3_2010_170_400krka34_-_primoten_4_400trogir

Střední trasa = "ST"

1.den Omiš - Split

Dopoledne nalodění  v Omiši u ústí řeky Cetiny. Plavba podél pobřeží ke Splitu, odpoledne koupání a relaxace. Navečer připlutí do Splitu. Večer a noc strávíme ve Splitu, jehož historické centrum je pod ochranou UNESCO. Unikátní je především Diokleciánův palác. Klienti, kteří přiletěli na letiště Split se mohou autobusem snadno dopravit do přístavu a nalodit se na jachtu večer.
2.den Split - Vis (o. Vis)

Ráno vyplutí ze Splitu směrem k ostrovu Vis. Tento ostrov byl dlouhá desetiletí turistům nedostupný, vzhledem k jeho strategické poloze zde byla základna námořnictva. Po dosažení ostrova koupání a slunění v zátoce. Navečer připlutí do města Vis, které nabízí jak historická místa, tak i restaurace a bary.
3.den Vis - Modrá jeskyně na o. Biševo - Komiža (o. Vis)

Brzy ráno plavba okolo ostrova Vis a dále pak, za vhodného počasí, k ostrůvku Biševo, kde můžete navštívit Modrou jeskyni s jedinečným přírodním úkazem, kdy pronikání světla do jeskyně vytváří modrý efekt. Podmínkou návštěvy jsou malé či žádné vlny, vjezd do jeskyně je poměrně nízký. Poté návrat k ostrovu Vis, koupání v zátoce, navečer připlutí do městečka Komiža, dalšího malebného místa na ostrově. Nocleh v Komiži.
4.den Komiža - Hvar (o. Hvar) - zátoka u Hvaru (na kotvě)

Ráno plavba okolo ostrova Vis, v případě vhodného počasí zastávka na prohlídku Zelené jeskyně, do které je třeba doplavat. Následuje plavba směrem k ostrovu Hvar. Dopoledne návštěva města Hvar, jednoho z nejzajímavějších míst v Dalmácii. Nejnavštěvovanějšími místy ve Hvaru jsou renesanční katedrála, nejstarší divadlo v této části Evropy či benátská pevnost tyčící se nad městem s překrásným výhledem na město a okolní Paklené ostrovy. Před polednem plavba pokračuje do blízké zátoky, kde Silva zakotví na celé odpoledne a noc, což představuje romantiku pod nebem plným hvězd, s možností nočního koupání.
Noc na kotvě - možnost nočního a ranního koupání.
5.den zátoka - Stari Grad (o. Hvar)

Krátká plavba okolo ostrova Hvar, většina dne tak bude věnována koupání a slunění v zátoce. Navečer připlutí do městečka Stari Grad na ostrově Hvar.Stari Grad je historickým centrem ostrova, s množstvím památek. Unikátní je především dům Petara Hektoroviče. Nad městem je poutní místo, ze kterého je pěkný výhled.
6.den Stari Grad - Jelsa (o. Hvar)

Dopolední krátká plavba okolo západní části ostrova Hvar. Opět dostatek času na koupání a slunění. Navečer připlutí do městečka Jelsa, místa s vyhlášenými zmrzlinovými poháry.
7.den Jelsa - Zlatni rat u Bolu (o. Brač) - Milna (o. Brač)

Dopolední plavba mezi ostrovy Hvar a Brač nejprve ke známé pláži Zlatni rat u města Bol na Brači. poté plavba podél ostrova Brač. Opět bude dostatek času na koupání a slunění, navečer připlutí do městečka Milna na ostrově Brač.
8.den Milna - Omiš

Brzy ráno vyplutí přímo do Omiše, cíle plavby. Po snídani se rozloučíte s posádkou a s novými přáteli a plavba skončí. Cestou domů doporučujeme navštívit např. Plitvická jezera, možnost ubytování ve zdejších hotelech a penzionech.
hvar_12splitsilva_2009__4._a_5_114_400komiza

Jižní trasa = "JT"

1.den Omiš - Baška Voda
Dopoledne nalodění v Omiši u ústí řeky Cetiny. Plavba podél pobřeží směrem k letovisku Baška Voda, odpoledne koupání a relaxace v zátoce. Navečer připlutí do městečka Baška Voda. Klienti, kteří přiletí letadlem se do Bašky Vody dostanou autobusem, s přestupem ve Splitu.
2.den Baška Voda - Korčula (o. Korčula)
Plavba podél ostrovů Brač, Hvar a dalmatského pobřeží s výhledy na masiv pohoří Biokovo s vrcholem Sv. Jure. Během dne zastávky na vhodných místech na koupání, šnorchlování atd. Navečer připlutí do historického města Korčula na ostrově Korčula. Město Korčula, údajné rodiště cestovatele Marka Pola, je po Dubrovníku další z perel jadranu. V Korčule je unikátní historické centrum vystavěné na malém poloostrově, obehnaném hradbami.
3.den Korčula - Pomena - NP Mljet - Polače - Šipanska Luka (o. Šipan)
Ráno přeplutí k ostrovu Mljet, kde zájemce čeká návštěva NP Mljet - jednoho z nejkrásnějších ostrovů Jadranu. Naleznete zde borovicové lesy, dubové porosty i cedrové háje. Národní park okolo Velkého a Malého jezera, která jsou napájena slanou vodou z moře (možnost koupání). Na Velkém jezeře je na ostrůvku bývalý benediktinský klášter, který je dostupný loďkou (v ceně vstupného). Okolo obou jezer jsou upravené stezky pro pěší či cyklisty. Zájemci o návštěvu NP vystoupí na západní straně parku, v Pomene a nastoupí zpět na loď v Polače, kam se dostanou od jezer mikrobusem NP (v ceně vstupného). Ostatní se v té době mohou koupat v některé ze zátok ostrova Mljet. Navečer dopluje Silva do městečka Šipanska Luka, doporučujeme si zajit po večeři na skaliska směrem na otevřené moře.
4.den Šipanska Luka - Dubrovnik
Dopoledne koupání v pěkné zátoce s písečnou pláží, v odpoledních hodinách připlutí do Dubrovníku (UNESCO) – kouzelného, středověce působícího starého město, obklopeného mohutnými hradbami. Staré město je doslova architektonickým muzeem. Večeře bude podávána dříve, aby bylo dostatek času na prohlídku historického města. Mezi nejvyhledávanější místa patří městské hradby, lanovka vedoucí na kopec nad městem s úchvatným výhledem, mořské museum či akvárium. Ale Dubrovník toho nabízí mnohem víc, to se nedá popsat, to se musí prožít.
5.den Dubrovník - Trstenik (poloostrov Pelješac)
Plavba zpět na severozápad, opět mezi půvabnými Elefatskými ostrovy, podél jižní části poloostrova Pelješac až do Trsteniku, střediska vinohradnictví a rybolovu (fakultativně návštěva jednoho z mnoha zdejších vinných sklípků). Během dne koupání v některé z pěkných zátok.
6.den Trstenik - zátoka u Hvaru
Plavba podél poloostrova Pelješac s mnoha vinicemi, s nejvyšším vrcholem Sv. Ilja a dále podél ostrova Hvar, ostrova levandule. Kapitán vybere vhodnou zátoku poblíž města Hvar, ve které loď bezpečně zakotví na noc, což představuje romantiku pod nebem plným hvězd, s možností nočního koupání.
Noc na kotvě -- možnost nočního a ranního koupání.
7.den zátoka - Hvar na o. Hvar - Pučišča (o. Brač)
Dopolední návštěva města Hvar, dalšího z historicky nejzajímavejších míst naší plavby. Dominantou náměstí je katedrála Sv. Štěpána, ve městě se nachází několik středověkých paláců, kostely a kláštery. Na vrchu nad městem se tyčí benátská pevnost Španjol, ke které je přístup krásnou zahradou s malebnými výhledy na město, přístav a blízké Paklené ostrovy. Po skončení prohlídky Hvaru přeplutí k ostrovu Brač, kotvení v zátoce na koupání a slunění. . Navečer připlutí do Pučišče, města kameníků. Ze zdejších vápencových bloků byl vystavěn nejen Diokleciánův palác, ale i Bílý dům ve Washingtonu.
8.den Pučišča - Omiš
Brzy ráno vyplutí přímo do Omiše, cíle plavby. Po snídani se rozloučíte s posádkou a s novými přáteli a plavba skončí. Pokud budete na Jadranu vlastním autem, pak doporučujeme za příznivého počasí (nesmí pršet, být mlha, foukat silný vítr a musí být dobrá viditelnost) výlet autem do Parku prirode Biokovo, kam vede silnice (mýto) od Makarské. Můžete dojet až k vysílači na vrcholu hory Sv.Jure. Cesta není dlouhá. Leč dosti náročná, zejména pro řidiče. Za odměnu vás čekají krásné výhledy na celé Biokovo a všechny ostrovy této části Jadranu.
20_-_dubrovnk_11_40023_-_korula_40021_-_hvar_13_40031_-_mljet_4_400

Speciální trasa = "SP"

1.den Omiš - Split, příp. Milna

Dopoledne nalodění na moderní jachtu VJEKO v Omiši u ústí řeky Cetiny. Plavba podél pobřeží ke Splitu, odpoledne koupání a relaxace. Navečer připlutí do Splitu, individuální prohlídka města, jehož historické centrum je pod ochranou UNESCO. Unikátní je především Diokleciánův palác. Klienti, kteří přiletěli na letiště Split se mohou autobusem snadno dopravit do přístavu ve Splitu a nalodit se na jachtu. Dle situace v přístavech nocleh buď ve Splitu nebo v klidnějším přístavu Milna na ostrově Brač.
2.den Split/Milna - Vis (o. Vis)

Ráno vyplutí směrem k ostrovu Vis. Tento ostrov byl dlouhá desetiletí turistům nedostupný, vzhledem k jeho strategické poloze zde byla základna námořnictva. Po dosažení ostrova koupání a slunění v zátoce. Navečer připlutí do města Vis, které nabízí jak historická místa, tak i restaurace a bary.
3.den Vis - Modrá jeskyně na o. Biševu - Komiža (o. Vis)

Brzy ráno plavba okolo ostrova Vis a dále pak, za vhodného počasí, k ostrůvku Biševo, kde můžete navštívit Modrou jeskyni s jedinečným přírodním úkazem, kdy pronikání světla do jeskyně vytváří modrý efekt. Podmínkou návštěvy jsou malé či žádné vlny, vjezd do jeskyně je poměrně nízký. Poté návrat k ostrovu Vis, do městečka Komiža, dalšího malebného místa na ostrově, koupání a nocleh v Komiži.
4.den Komiža - ostrov Lastovo (noc na kotvě)

Ráno plavba okolo ostrova Vis, v případě vhodného počasí zastávka na prohlídku Zelené jeskyně, do které je třeba doplavat. Poté se jachta vydá podél jižního pobřeží ostrova Korčula k ostrovu Lastovo. I tento ostrov byl několik desetiletí nepřístupný turistům, byl určen výhradně vojákům. Vzhledem k této skutečnosti a jeho odlehlosti zde naleznete zcela průzračnou vodu. Kdo bude mít zájem, může navštívit půvabnou vesničku Lastovo na jednom ze zdejších kopců (cca 15 minut chůze). Nocleh na kotvě, možnost nočního a ranního koupání.
5.den Lastovo - Korčula (o. Korčula)

Od ostrova Lastovo poplujete okolo malých ostrůvků dále na východ podél ostrova Korčula,v prostoru městečka Lumbarda se budete koupat a navečer doplujete do města Korčula. Město Korčula, údajné rodiště cestovatele Marka Pola, je po Dubrovníku další z perel Jadranu. V Korčule je unikátní historické centrum vystavěné na malém poloostrově, obehnaném hradbami.
6.den Korčula - Sučuraj (o. Hvar)

Ráno proplujete Pelješskim kanálem mezi ostrovem Korčula a poloostrovem Pelješac a poté zamíříte k ostrovu Hvar. Vykoupete se v jedné z pěkných zátok a navečer připlujete do městečka Sučuraj na východním konci ostrova Hvar
7.den Sučuraj - Pučišča (o. Brač)

Ráno opustíte Sučuraj a poplujete směrem k východnímu cípu ostrova Brač, minete trajektový přístav a městečko Sumartin a zamíříte k cíli dnešní plavby, k Pučišči. Nejprve však budete celé odpoledne kotvit v zátoce a loučit se s vodami Jadranu. Navečer připlutí do Pučišče, města kameníků. Ze zdejších vápencových bloků byl vystavěn nejen Diokleciánův palác, ale i Bílý dům ve Washingtonu.
8.den Pučišča - Omiš

Brzy ráno vyplutí přímo do Omiše, cíle plavby. Po snídani se rozloučíte s posádkou a s novými přáteli a plavba skončí. Pokud budete na Jadranu vlastním aute a nepospícháte domů, pak doporučujeme výlet do NP Krka, a to nejen ke známým vodopádům Skradinski buk, ale i dále proti proudu řeky Krka, kde jsou další vodopády Rošski slap a velice pěkně opravený klášter – Monastir Krka.
38_-_split_8_40023_-_komia_8_40017_-_bievo_8_40040_-_suuraj_400

Doprava

Není zahrnuta v ceně a je možná :
vlastním autem, parkování zajištěno (viz důležité)

autobusem
z řady měst ČR za cenu od 2.350 Kč/os s příp. příplatkem za svoz (odjezd v pátek odpoledne, návrat v neděli okolo poledne). Standardně zajišťujeme našim klientům autobusovou dopravu z řady měst v ČR do Omiše a zpět. Autobus zastavuje v Omiši přímo u přístavu, cca 50 metrů od Silvy.
letecky
, Praha-Split se společností Smart Wings, cena dle aktuální nabídky, cca 5.500 - 6.500 Kč/os.
Cena jednosměrné dopravní ceniny činí obvykle více než 1/2 ceny obousměrné. Ze splitského letiště je možno cestovat jak do Omiše, tak do Trogiru, Splitu či Bašky Vody místními autobusy.

Doporučujeme při použití hromadné dopravy (BUS, AIR, ...) disponovat funkčním mobilním telefonem, jak při odjezdu/odletu z ČR, tak i při odjezdu/odletu ze zahraničí - dopravci většinou informují své klienty především tímto způsobem o případných změnách, časech odjezdu/odletu

Ubytování

Po celou dobu plavby ubytování ve 2- a 3-lůžkových kajutách umístěných v podpalubí, s lůžky nad sebou a umyvadlem s tekoucí studenou vodou, 2x centrální klimatizace salonu a chodby ke kajutám, sociální zařízení (5x WC + 4x sprcha s teplou a studenou vodou) na hlavní palubě.

Stravování

U všech turnusů = 6x plná penze (/VP/ = snídaně, oběd, večeře), 1x polopenze (/HP/ = v sobotu - večeře při příjezdu a snídaně za týden při odjezdu), stravování formou jednotného menu, v ceně nejsou zahrnuty nápoje.

Snídaně je kontinentálního typu = čaj/káva, chléb, máslo, džem/med, sýr/salám/vejce
Oběd = polévka, hlavní jídlo, salát, chléb
Večeře = hlavní jídlo, salát, dezert/ovoce, chléb.

Pokud jste vegetariáni, vegani - nahlaste tuto skutečnost laskavě již při objednávce služeb, posádka bude dle toho objednávat dodávku potravin pro váš turnus. Pokud nemáte rádi např. ryby a mořské plody, nahlaste tuto skutečnost při nástupu na loď zástupci CK Natur Travel - zajistí u kapitána a kuchaře/řky změnu vašeho jídelníčku.

5_-_silva_-_jdlo_3_4005_-_silva_-_jdlo_4_4005_-_silva_-_jdlo_5_4005_-_silva_-_jdlo_13_400

Ostatní služby

zástupce CK Natur Travel, pobytová taxa, přístavní poplatky, tričko Silva 2016, pojištění CK pro případ úpadku

Proč právě na Silvu a s naší CK ?

Již 25. sezóna na stejné lodi (1992-2016) a navíc - jsme přesvědčeni o tom, že naše cena za plavbu na jachtě Silva je opět nejnižší v České republice. A to jsme jedni z mála, kteří nabízejí pobyt na jachtě s plnou penzí.
Ve většině termínů je po celou dobu plavby  přítomen některý z majitelů/jednatelů CK Natur Travel
Široká nabídka slev.

Nově od roku 2015

- mobilní zastínění části horní paluby
- WiFi připojení

Garance nejnižší ceny plavby SILVA

- pokud by se někomu přece jenom podařilo nalézt obdobnou plavbu se stejným rozsahem a kvalitou služeb v daném termínu u jiné CK, pak mu velice rádi prodáme zájezd za tuto, nižší konkurenční cenu ( neplatí pro tzv. Last Minute )

Slevy

14=13 platí při zaknihování dvoutýdenní plavby

3% platí při zaknihování 4-8 osob na jedné cestovní smlouvě
6% platí při zaknihování 9-12 osob na jedné cestovní smlouvě
8% platí při zaknihování 13-18 osob na jedné cestovní smlouvě
pro skupinu od 19 osob - individuální nabídka

slevy lze kombinovat

č.akce trasa typ termín 2016 základní cena v Kč/os
Silva 1

18.6.-25.6. k dispozici pro ucelenou skupinu
Silva 2 JT FREE
25.6.-02.7.
14.490
Silva 3
02.7.-09.7.
rezervováno pro ucelenou skupinu naturistů
Silva 4 SP NATF 09.7.-16.7. 14.690
Silva 5 ZT NATF
16.7.-23.7. 14.690
Silva 6
ST NATF
23.7.-30.7.
14.690
Silva 7 ZT JOGA
30.7.-06.8.
14.990
Silva 8 SP FREE 06.8.-13.8. 14.690

Vjeko 10
ST NATF
02.7.-09.7. 24.990
Vjeko 11
SP NATF
09.7.-16.7. 24.990
Cena pro 3. osobu ve třílůžkové kajutě na jedné Smlouvě o zájezdu
Silva 9.990
Vjeko 12.990
S = Silva             V = Vjeko
Příplatek za vyžádanou jednolůžkovou kajutu na:  Silvě = 11.000 Kč/os, Vjeku = 22.000 Kč/os
příplatek za vyžádanou kajutu na hlavní palubě Vjeka :  700 Kč/os
Plavby č. Silva 1 a Silva 3  jsou určeny pro skupiny
Cena zahrnuje : ubytování v kajutách, stravování v rozsahu 1xHP + 6xVP, místní poplatky, služby zástupce CK, pojištění CK pro případ úpadku
Cena nezahrnuje : neuvedenou stravu a nápoje (kromě snídaně), vstupné do objektů, PP a NP dle programu, dopravu do Chorvatska (možno přikoupit), cestovní pojištění
Minimální počet účastnků = 18 osob
Plavby VJEKO 010 a 011 jsou na jachtě Vjeko, popis jachty zde

rezervace : info@naturtravel.cz,  info@plavby-jadran.cz, tel +420 603 418 474, +420 257 317 946

 

Typy plaveb

NATF = režim „Naturismus friendly“ – v podstatě naturisticka plavba, ale třeba vaši přatele,

kamaradi nejsou přiznivci naturismu a přesto chtěji s vami prožit plavbu na jachtě - nikdo tedy

nebude někoho nutit si sve plavky svleknout, každy učastnik si může zvolit, zda je pro něj přijemnějši

se koupat a slunit v plavkach či bez nich. Nutno ale respektovat, že na jachtě, zejmena na slunečni

palubě a při vstupu do vody se budou vyskytovat převažně učastnici bez plavek. Skutečnosti je, že

i řada našich klientů „s plavkami“ tyto nezřidka vbrzku „odhazuje v dal“.

FREE = plavby určene zejmena pro učastniky, opalujici a koupajici se v plavkach a tolerantni k těm

učastnikům plavby, kteři se raději opaluji a koupaji bez plavek. Bezproblemove soužiti obou těchto

skupin na Silvě je prověřeno letitymi zkušenostmi – takže, jak si kdo přeje, ale jen na horni slunečni

palubě a u můstku do vody, na hlavni palubě vždy alespoň v minimalnim oblečeni. Obdobny princip

ostatně plati např. při pobytu v saunach nebo wellness-centrech, stejně jako na mnoha, zejmena

malych, jachtach na Jadranu - tak proč ne na Silvě.

JOGA = plavba s cvičením jógy pod vedením odborné/ho lektorky/lektora

 

Šetříme = jachta Silva

Slevy

FirstMoment 8% - platí při objednání do 31.12.2015

14=13 platí při zaknihování dvoutýdenní plavby

3% platí při zaknihování 4-8 osob na jedné cestovní smlouvě
6% platí při zaknihování 9-12 osob na jedné cestovní smlouvě
8% platí při zaknihování 13-18 osob na jedné cestovní smlouvě
pro skupinu od 19 osob - individuální nabídka

slevy lze kombinovat

Šetříme = jachta Vjeko

Slevy

FirstMoment 4% - platí při objednání do 31.12.2015

14=13 platí při zaknihování dvoutýdenní plavby

3% platí při zaknihování 4-8 osob na jedné cestovní smlouvě

Důležité

• nástup na pobyt je vždy v sobotu dopoledne, ukončení v sobotu po snídani, tzn. že autobus i příp. vlak odjíždí z ČR v pátek a přijíždí zpět v neděli, letecká přeprava je realizována obvykle v průběhu soboty - podrobné pokyny k organizované dopravě obdržíte při odbavení zájezdu
• tato akce není vhodná pro malé děti do 6 let, totální neplavce, osoby notoricky nerudné a Vaše čtyřnohé miláčky
• parkování osobních aut účastníků zájezdů je zajištěno v kempu Lisičina v Omiši za poplatek cca 30 EUR/týden, úhrada na místě, v kempu je příp. možno si i pronajmout obytný přívěs nebo appartement v případě dřívějšího příjezdu
• vzhledem k návaznosti na leteckou dopravu musí jachta odplout z Omiše v sobotu v 11:00 hod. - klienti, kteří přiletí letadlem až během soboty a "opozdilci" se mohou nalodit v podvečer či během celé noci ze soboty na neděli v Trogiru, Splitu, Bašce Vodě nebo Stari Gradu (dle programu plavby)
• vzhledem k tomu, že plavby budou v prodeji i v dalších zemích EU a na internetu, lze předpokládat účast zahraničních účastníků - zejména ze Slovenska, Německa, Nizozemí, Norska, Švýcarska, atd.
• na palubě je omezený zdroj el.proudu o napětí 220 V, určený zejména pro nabití video- a fotobaterií, mobilů, počítačů a elektr. holicích strojků
• zákaz kouření a používání otevřeného ohně platí v kajutách, v salónu a ve všech dalších uzavřených prostorách lodi
• na lodích jsou k dispozici "mořské" kajaky, míče, molitanové plovací pomůcky,  …
• vstupné do Národního parku Krka (cca 110 Kuna, v ceně zahrnuta loďka ze Skradinu), PP (park prirode) Telaščica (cca 30 Kuna), NP Kornati (cca 50 Kuna), NP Mljet (cca 110 Kuna)  není zahrnuto v ceně zájezdu a hradí se na místě dle pokynů zástupce CK Natur Travel a kapitána lodi
• v ceně není zahrnuto příp. vstupné a jízdné, např. MHD a hradby v Dubrovníku, Modra špilja na Biševu, kamenická škola v Pučišči, divadlo a klášter ve Hvaru, apod.
• v ceně není zahrnuto cestovní pojištění, které je možno si sjednat buď prostřednictvím pojišťovny Alianz, České pojišťovny či ERV Evropské pojišťovny - podrobnosti v hlavním katalogu CK a na webových stránkách
• minimálně v den příjezdu a odjezdu mějte v provozu své mobilní telefony, jejich čísla uveďte v Cestovní smlouvě - ulehčíte tak vzájemnou komunikaci s představiteli CK Natur Travel, řidiči autobusu, atd.
• snídaně je obvykle v 8:00, oběd v 12:30 a večeře v 19:00 hod., denně se obvykle pluje 4-6 hodin a lodě  kotví na koupání v chráněných zátokách
• v době 23:30 - 6:30 hod. platí na lodi noční klid, prosíme, dodržujte toto ustanovení a nebuďte jak ostatní účastníky zájezdu, tak jachtaře na okolních lodích - restaurace, bary a diskotéky na břehu jsou Vám k dispozici mnohdy až do rána
• na loď je možno si přivézt vlastní kola, nutno však vzít v úvahu, že zejména v sezoně je nejen horko, ale jsou i plné přístavy, lodě kotví v řadách u mola a je někdy problém kola dostat na břeh. Doporučujeme spíše si vzít in-line brusle na ranní a večerní projížďky (příp. kola uveďte v Cestovní smlouvě).
• Rakousko, Maďarsko i Slovinsko jsou země EU, je možno přes ně cestovat s novými typy Občanského průkazu. I do Chorvatska, je možno použít tento Občanský průkaz, doporučujeme ale pro jistotu cestovat s Cestovním pasem.
• na lodi je obvykle přítomen zástupce CK Natur Travel, který řeší zejména organizační otázky a zajišťuje kontakt s kapitánem lodi. Tato osoba není na lodi ve funkci průvodce zájezdu či delegáta CK.

Stručný popis některých lokalit

Omiš = romantické městečko u ústí řeky Cetinje - hrad, uličky, restaurace, písečná pláž, výlety a rafting na řece Cetinje
Split = největší město na dalmatském pobřeží, známé svým Diokleciánovým palácem, rozsáhlým trhem a velkým přístavem
Trogir = historické městečko poblíž Splitu, pevnostní věž, křivolaké uličky, cukrárny, restaurace, přístup na ostrov Čiovo
Dubrovnik = perla Jadranu, historické město obehnané mohutnými hradbami, křivolaké, malebné uličky, romantické restaurace
Hvar, Stari Grad, Jelsa = 3 městečka, turistická centra na ostrově Hvar s řadou historických památek (např. divadlo a klášter ve Hvaru), restauracemi, cukrárnami. Naproti městu Hvaru známé Paklené ostrovy.
Bol = městečko na úpatí Vidovy hory, nejznámější jadranská pláž - Zlatni rat, kláštery ve městě i okolí
Pučišča = městečko z bílého vápence na o.Brač - lom, kamenická škola (ze zdejšího vápence vystavěn např. i Bílý dům v USA)
Korčula = po Dubrovníku další nejkrásnější opevněné město na Jadranu, údajně rodiště Marca Pola
Polače = vstupní brána do národního parku na ostrově Mljet, 2 vzájemně a s mořem spojená jezera s klášterem
Šipanska Luka = městečko na ostrově Šipan, jednom z Elafitských ostrovů v blízkosti Dubrovníka, krásná písečná pláž
Primošten = romantická historické a rekreační městečko na pobřeží Jadranu s množstvím restaurací, kaváren a vinných sklípků
Skradin = jedno z nástupních míst do NP Krka se známými vodopády řeky Krky, městečko a velký jachetní přístav
Sali, Zlarin, Stomorska = městečka na ostrovech Dugi otok, Zlarin a Šolta
Levrnaka = jedno z mála obydlených míst (2 hospody) v NP Kornati, oblasti desítek ostrovů, vynikající koupání
Telaščica = přírodní park se slaným jezerem a výhledy z pobřežních skalisek
Vis, Komiža = městečka na ostrově Vis, za Tita dlouhá léta uzavřeném pro turisty, ve Visu tzv. Český dům
Biševo - Modrá jeskyně = velice pěkná jeskyně propojená s mořem, za příznivého počasí skvěle osvětlená slunečním svitem
Vela Luka
= městečko na západním výběžku ostrova Korčula, v hluboké zátoce
Pakleni otoci = několik ostrovů naproti městečku Hvar na ostrově Hvar, plážová oblast pro město Hvar
Baška Voda = rekreační středisko mezi Omiší a Makarskou
Gradac = rekreační středisko na jižní části Makarské riviery
Milna = romantické městečko na západní části ostrova Brač, dokonale chráněný přístav při všech typech zdejších větrů
Orebič = město na poloostrově Pelješac, trajektový přístav pro lodě na Korčulu
Kučišce, Lovište = malá sídla a přístavy na západním konci poloostrova Pelješac

 

Stovky fotografií ze Silvy, národních parků na Jadranu a z jednotlivých přístavů naleznete na
http://
plavbypojadranu.galerie.cz

Počasí v této lokalitě:

00x - Plavby historickou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby historickou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby historickou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby historickou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby historickou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby historickou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby historickou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby historickou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby historickou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby historickou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby historickou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby historickou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby historickou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby historickou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby historickou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby historickou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby historickou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby historickou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby historickou jachtou Silva po Jadranu